Start
Rany Kościoła II

Rany Kościoła

Możliwość przyjmowania Komunii świętej na dłoń otwarła się 29 maja 1969 roku, gdy Kongregacja ds. Kultu w instrukcji Memoriale Domini zezwoliła na taką możliwość, jeżeli Konferencja Episkopatu danego kraju o to poprosi. Dokument ten zawiera szereg szczegółowych postanowień.

1. Wierni winni mieć możność zachowania dotychczasowego sposobu komunikowania (do ust).

2. Praktyka Komunii na dłoń winna być najpierw wprowadzana w środowiskach elitarnych, odpowiednio do tego przygotowanych. Należy także kształtować w wiernych poczucie godności płynącej z przynależności do Mistycznego Ciała Chrystusa — Kościoła i pogłębiać wiarę w obecność eucharystyczną Chrystusa.

3. Hostię należy składać na dłoń, nie mogą wierni sami brać Hostii.

4. Hostię należy spożyć przed odejściem na swoje miejsce.

5. Należy przy tym dbać o czyste ręce.

6. Nie wolno dopuścić do upadnięcia Hostii na ziemię lub rozproszenia cząstek Chleba eucharystycznego.

7. clomid online Nie wolno składać na dłoni Hostii umoczonej w Krwi Najświętszej (gdy Komunii udziela się pod dwoma postaciami).

Pod buy propecia koniec 2004 roku Episkopat Polski opowiedział się za możliwością udzielania Komunii na rękę, pozostawiając biskupom poszczególnych diecezji decyzję o zastosowaniu postanowienia Konferencji na terenie swojej jurysdykcji.

Niestety, na skutek różnych obserwacji rosną we mnie obawy, czy przypadkiem nie dopuszcza się w naszej parafii do pewnego rodzaju świętokradztwa czy nawet profanacji Najświętszego Sakramentu. Wciskanie konsekrowanej Hostii do ręki, doprowadzenie do jej połamania w dłoni, pośpiech i niedbałe spożywanie, porzucenie fragmentów Hostii i obojętne odejście od ołtarza, przyjmowanie Komunii św. przez osoby żyjące w związkach niesakramentalnych - takich sytuacji nie może być!!!

Usilnie buy clomid online proszę o przemyślenie tej sprawy.

Wśród różnych wskazań księży biskupów przy wprowadzaniu Komunii św. na rękę pojawiło się również, aby nie stosować takiej praktyki u dzieci. Czas rozeznania, w którym chrześcijanin podejmowałby decyzję o przyjmowaniu Komunii św. na rękę, to czas, w którym przystępuje się do sakramentu Bierzmowania – nie wcześniej.

 

Czytania buy kamagra na dziś

Gościmy

Naszą buy levitra witrynę przegląda teraz 83 gości