Start Dzieci Maryi
Dzieci Maryi

Wspólnota Dzieci Maryi jest grupą działającą przy parafii Trójcy Św. w Bogacicy. Dzieci Maryi spotykają się na swoich spotkaniach w salce katechetycznej co drugi piątek. Na spotkaniach mówimy o Matce Bożej, świętach, które akurat się zbliżają i sprawach bieżących. Na spotkaniach także dużo śpiewamy.

 

   Głównym zadaniem Dzieci Maryi jest służba Matce Bożej. Nasze działanie polega na uświetnianiu uroczystości parafialnych ze sztandarem. Dzieci Maryi uczestniczą w rezurekcji, Dniach Krzyżowych, Komunii Świętej, Odpustach: Św. Trójcy, Matki Bożej Szkaplerznej, Św. Michała, Bożym Ciele, oktawie Bożego Ciała, Kiermaszu, Wszystkich Świętych. Dzieci Maryi także pielgrzymują ze sztandarem na odpusty do Borkowic, na Wierzchy, do Kraskowa i na Bażany. Na większe uroczystości Dzieci Maryi przygotowują figury, które przystrajają żywymi kwiatami.

Miesiąc maj i miesiąc październik to czas szczególny ponieważ są to miesiące poświęcone Matce Bożej. Podczas nabożeństw dziewczyny z sztandarem pełnią dyżur przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej.

W naszej parafii jest taki zwyczaj, że w niedzielę po uroczystości Bożego Ciała jest procesja na cmentarzu. Wtedy to Dzieci Maryi przygotowują pierwszy ołtarz, który jest w kaplicy Bożego Miłosierdzia, przystrajają wtedy cała kaplicę kwiatami.

Co roku w miesiącu sierpniu nasza parafia pielgrzymuje na Górę Św. Anny na obchody kalwaryjskie. Wtedy to Dzieci Maryi z sztandarami uczestniczą w uroczystych obchodach

ku czci Wniebowzięcia NMP.

Dziewczyny także bardzo chętnie co roku uczestniczą w diecezjalnej pielgrzymce Dzieci Maryi na Górę Św. Anny. Z niecierpliwością wyczekują już na tę pielgrzymkę, ponieważ nic nie zastąpi ciekawych konferencji, wspólnego śpiewu i zabawy. Co jakiś czas są organizowane skupienia w klasztorze Józefitek w Kluczborku.

W grudniu przychodzi św. Mikołaj, który przynosi upominki. Jest to bardzo miłe spotkanie.

8 grudnia Dzieci Maryi obchodzą swoje święto patronalne Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Po uroczystej mszy świętej na której odnawiane są przyrzeczenia i są przyjmowane nowe dziewczyny do grona Dzieci Maryi, dziewczyny organizują w salce katechetycznej poczęstunek.

     buy clomid Do grona Dzieci Maryi należą: Anita Stanossek, Anna Wodara, Martina Wyrwich, Małgorzata Szklanny, Agata Przewloka, Izabela Wodara, Aneta Wieczorek, Aneta Kucia, Agnieszka Segert, Angelika Krause, Vanessa Benk, Marcelina Szelcel, Marita Skomska, Agnieszka Żurak, Partycja Strzelczyk, Nicola Pietrucha, Zuzanna Trościanka, Larisa Olejnik, Kinga Triebert, Izabela Benk, Wiktoria Krawczuk, Katarzyna Gładysz.

 

 

10 PRZYKAZAŃ DZIECKA MARYI

1.Nie opuszcza porannej i wieczornej modlitwy.
2.W Kościele modli się pobożnie, bez rozglądania patrzy na tabernakulum.
3.Jest gorliwą apostołką wśród koleżanek i kolegów.
4.Odznacza się posłuszeństwem wobec rodziców i przełożonych.
5.Jest wzorem dobroci, unika wszelkich sprzeczek i kłótni.
6.Jest buy clomid aniołem czystości i brzydzi się wszystkim co nieskromne.
7.Stara się być pilna w nauce i religijnych obowiązkach.
8.Jest buy kamagra online miłośniczką sprawić całemu otoczeniu.
9.Jest buy generic propecia online uczynna dla wszystkich i brzydzi się samolubstwem prawdy i nigdy nie kłamie.
10.Jest pełna radości i życia i stara się ją.

 

OBOWIĄZKI DZIECKA MARYI

1.Dziecko Maryi żyje w łączności z Bogiem.
2.Bierze czynny udział w Eucharystii.
3.Czci Niepokalaną i pragnie Ją naśladować.
4.Często rozmawia z Bogiem na modlitwie.
5.Pogłębia swoją wiedzę religijną. Uczęszcza na spotkania Dzieci Maryi.
6.Kocha swoją parafię. Aktywnie włącza się w jej życie.
7.Dba o religijną atmosferę w rodzinie.
8.Jest wzorem ucznia.
9.Spieszy buy priligy bliźnim z pomocą.
10.Jest buy levitra apostołem wśród otoczenia.

 

 

 

Czytania na dziś

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości