Start Ministranci
Ministranci

A oto nowi członkowie LSO:

W dniu 23.06.2017 ks. Tomasz przyjął do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza Samuela Jaroń, Julię Matan i Natalię Warzyc.

Mamy nadzieję, że nie braknie im gorliwości, któą wykazywali się w czasie rocznej kandydatury. Gratulacje. 

 

Przyjęcie nowych ministrantów

 

W czasie Mszy św. szkolnej dnia 09 lutego 2012 ks. prob.Piotr Gołąbek przyjął do grona ministrantów 6 kandydatów są to : Żurak Błażej, Białaszczyk Martyna, Gładysz Katarzyna, Krawczuk Wiktoria, Marud Patrycja i Smyrek Angelika.

Po raz pierwszy w kościele parafialnym zostały przyjęte dziewczyny jako ministrantki.

W kościele filialnym we Wierzchach już służą dziewczyny i chłopcy .

Patrząc perspektywicznie zdecydowałem się na to, aby służyły chętne dziewczyny.

Jestem wdzięczny rodzicom, że pozwolili swoim dzieciom bycia ministrantami.

Życzę buy priligy nowym ministrantom wiele zapału i gorliwej służby .

Wszystkim ministrantom – Bóg zapłać za dobrą służbę i trwajcie nadal w swojej gorliwości.

Bardzo proszę, aby ministranci, którzy skończyli Gimnazjum, nadal służyli w niedziele i święta .

 

 

                                                                              Wasz proboszcz – Ks. Piotr

 

      Ministranci w parafii Trójcy Św. w Bogacicy

Obecnie w naszej parafii jest 22 ministrantów 6 starszych ministrantów . Ministranci są podzieleni na 6 grup tygodniowych obowiązujących w dni powszednie. Każdy ministrant ma służbę w jeden dzień w tygodniu. Dni służby zmieniają się co miesiąc. Jest też inny podział ministrantów tz. niedzielny, który opisuje dyżury na mszach w niedzielę i święta. Ministranci chodzą również po kolędzie gdzie zbierają ofiarę na misje i własne cele. Są prowadzone także spotkania ministrantów, które ks. proboszcz Piotr Gołąbek. Co roku przyjmowani są nowi ministranci, najpierw mają okres próbny (są kandydatami), a później są przyjmowani na stałe. Strój ministranta to: spódnica, komża i kołnierz, natomiast strój kandydata to: spódnica i komża.

1)   Kolor Czerwony 

to znak krwi, męczęństwa, a także ognistych języków, pod postaciami których Duch święty zstąpił na Apostołów w Wieczerniku w dniu Zielonych Świąt. Kolor czerwony używa się:

  • · w niedzielę Męki Pańskiej (Palmową),
  • · buy clomid w Wielki Piątek,
  • · levitra online w niedzielę Zesłania Ducha Świętego,
  • · w Mszach ku czci Męki Pańskiej,
  • · w główne święta Apostołów i Ewangelistów
  • · w dni Świętych Męczenników.

 

2) buy kamagra online Kolor zielony

symbolizuje nadzieję, młodość, sprawiedliwość oraz odrodzenie. Szat liturgicznych koloru zielonego używa się w niedziele i dni powszednie Okresu Zwykłego.

 

3) Kolor fioletowy

wskazuje na oczekiwanie na spotkanie z Jezusem i na ducha pokuty. Symbolizuje on również żałobę oraz godność (np. strój biskupa czy prałata). Używany jest podczas Adwentu, w Wielkim Poście i w liturgii za zmarłych.

 

Ministranci propecia online na filii we Wierzchach

Na filii we Wierzchach jest 6 młodszych i 4 starszych ministrantów. Młodsi regularnie służą w tygodniu i w niedziele, a starsi w niedziele. Wszyscy są bardzo chętni do służby. Wśród młodszych są dwie dziewczyny ministrantkami.

 

 

 

 

 

 

Czytania na dziś

Gościmy

Naszą buy clomid online witrynę przegląda teraz 36 gości