Start
Pasja w filharmonii
wtorek, 05 marca 2019 10:01

 
40 godzin
niedziela, 03 marca 2019 13:04

Przed zbliżającym się Wielkim Postem Kościół zachęca nas do adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ramach tzw. 40-godzinnego nabożeństwa (o którym już w 1539 r. papież Paweł III pisał, że powstało, aby „ułagodzić gniew Boga, spowodowany występkami chrześcijan, oraz aby udaremnić wysiłki i machinacje Turków, dążących do zniszczenia chrześcijaństwa”). Znajdź czas dla Pana!

Uniżam się z największą czcią przed Twoim Ciałem, Twoją Krwią, najpokorniejszy hołd przyjąć chciej, Jezu żyjący w Hostii tej.

Choć zasłoniłeś Bóstwa blask uwielbiam w Tobie źródło łask, chociaż zakryłeś Swoją twarz wiem, że Ty nędzę moją znasz.

Do Serca Twego tulę się otwórz mi, Jezu skarby swe. Napój mnie Krwią swych słodkich Ran Tyś przecie z miłosierdzia znan.

 

 
M.W.O.D.B.
sobota, 19 stycznia 2019 08:07

Maryjna Wspólnota Opiekunek Dziecięctwa Bożego

Podstawowe cele:

- uświęcenie członkiń przez naśladowanie Matki Bożej,

- chrześcijańska formacja członkiń do dojrzałego realizowania powołania matki, babci i wychowawczyni młodego pokolenia w oparciu

o nauczanie św. Jana Pawła II,

- formowanie i pobudzanie członkiń do zaangażowania na rzecz wychowania religijnego własnych dzieci i wnuków,

- inspirowanie członkiń do animowania formacji duchowej młodego pokolenia w parafii.

 

Zobowiązania członkiń:

- podejmowanie nieustannej wewnętrznej pracy nad sobą,

- świadectwo gorliwego realizowania zadań wychowawczych w rodzinie i poza nią,

- osobisty i wspólnotowy kult św. Anny i św. Jadwigi przez modlitwę za ich wstawiennictwem, troskę o wizerunki i pielgrzymowanie,

- clomid online codzienna modlitwa w intencji dzieci i wnuków oraz całego młodego pokolenia,

- zaangażowanie w parafii na rzecz formacji młodego pokolenia,

- buy priligy online świadczenie wzajemnej pomocy duchowej innym członkiniom Wspólnoty.

 

Drogie Mamy i Babcie, Kobiety bezdzietne i samotne, Niewiasty konsekrowane, bardzo liczę na Waszą wrażliwość serca i aktywne zaangażowanie się w dzieło ratowania Bożego życia, otoczenia go macierzyńską opieką przez modlitwę, podjęcie formacji duchowej oraz trud religijnego wychowania dzieci i młodzieży. Przyjęcie pierwszych z Was do Wspólnoty zaplanowane jest w uroczystość św. Anny, 26 lipca br., w sanktuarium św. Anny w Oleśnie. Teraz będzie czas naboru. Można już się zgłaszać do swoich proboszczów i pobierać deklaracje zgłoszeniowe, na których znajdziecie określenie podstawowych celów Wspólnoty i Waszych zobowiązań. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji Wspólnoty. Niech Boży Duch tak ją prowadzi i kształtuje, aby przyczyniała się do wzrostu świętości członkiń
i przyniosła wiele dobra rodzinom, parafiom i całej diecezji opolskiej.

Wasz biskup

+Andrzej Czaja

 
Bożonarodzeniowe życzenia
poniedziałek, 24 grudnia 2018 18:44

Wszystkim drogim parafianom i gościom parafii życzę Świąt, w których ziściłby się chociaż jeden cud....

 

 
Jamark adwentowy
środa, 28 listopada 2018 19:15

Bardzo serdecznie zapraszamy Parafian i wszystkich chętnych do udziału w szczególnym i niezwykłym spotkaniu adwentowym. Znany mieszkańcom bogackiej parafii i okolicznych miejscowości Jarmark Adwentowy tym razem odbędzie się w stodole na plebanii. Nowa sceneria, zimowa - choćby ze względu na temperaturę, jaką przygotuje dla nas grudniowy czas, nieco inny program artystyczny, nowe miejsce, przygotowywane na tę okazję już od dłuższego czasu przez wielu zaangażowanych parafian, powinny sprawić, że to spotkanie bardzo pozytywnie wpłynie na nasze przeżywanie adwentu - czasu radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Ale nie zabraknie też wątków starych, tzn. znanych z poprzednich jarmaków bogackich: przesmacznych ciast, wypieków, aromatycznej kawy i grilowanej kiełbasy czy krupnioka, wprost z wiejskiej zagrody. Przeżyjmy te trzy spotkania razem!

Terminy: 1.12 (sobota), 9.12 (niedziela) i 15.12 (sobota).
Rozpoczęcie zawsze o godz. 15.00.

Już w sobotę, 1.12, kulminacyjne punkty artystyczne spotkania to koncert Parafialnej Orkiestry oraz występ Proskauer Echo. Kolejne dwa nie będą pod względem artystycznym ani odrobinę gorsze. 

W wielkiej Adwentowej Grze, która odbywać się będzie przy Jarmarku, główną nagrodą będzie wrześniowy udział w pielgrzymce do Włoch. 

Cały dochód z tego wydarzenia przeznaczony zostanie na remont ołtarza w kościele parafialnym.

 
Pożegnanie księdza.
środa, 28 listopada 2018 19:06

W buy levitra minioną niedzielę (25.11.2018) pożegnaliśmy ks. Tomasza Kafkę, który od sierpnia 2016 roku pełnił w naszej parafii kapłańską posługę. Ks. bp Ordynariusz Andrzej Czaja mianował księdza Tomasza administratorem dwóch parafii: św. Jadwigi w Trzeboszowicach oraz św. Marii Magdaleny w Dziewiętlicach. 

Wobec księdza Tomasza chcemy wyrazić wdzięczność za jego wkład w życie naszej parafii przez ostatnie dwa lata. Za szczery uśmiech, spontaniczną życzliwość, misyjnego ducha i wszystko, co związane było bezpośrednio z posługą kapłańską. Życzymy mu też wielu sił i Bożych łask na nowej parafii.

 
Pielgrzymka do Włoch
sobota, 29 września 2018 11:37

 
Remont ołtarza
poniedziałek, 01 października 2018 18:32

 
Krzyż Pański
niedziela, 09 września 2018 07:43


Arcykapłan więc zapytał Jezusa o Jego uczniów i o Jego naukę. Jezus mu odpowiedział: «Ja przemawiałem jawnie przed światem. Uczyłem zawsze w synagodze i w świątyni, gdzie się gromadzą wszyscy Żydzi. Potajemnie zaś nie uczyłem niczego. Dlaczego Mnie pytasz? Zapytaj tych, którzy słyszeli, co im mówiłem. Oto oni wiedzą, co powiedziałem». Gdy to powiedział, jeden ze sług obok stojących spoliczkował Jezusa, mówiąc: «Tak odpowiadasz arcykapłanowi?» Odrzekł mu Jezus: «Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego.
A buy generic propecia online jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?» 

W buy clomid Święto Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy św. (godz. 17.00), bezkrwawej ofierze Jezusa Chrystusa, który dla naszego zbawienia wziął krzyż na swoje ramiona. Po Mszy św. będzie miała adoracja krzyża, ilustrowana montażem słowno–muzycznym w wykonaniu Oskara Koziołka (bas) i Michała Blechingera (organy). Następnie w procesji ze świecami przejdziemy na krzynkę, gdzie odbędzie się poświęcenie nowego krzyża.

Poprzedni buy kamagra krzyż, przed kilkoma tygodniami, został sprofanowany przez nieznanego sprawcę.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 11

Czytania na dziś

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości