Start
Krzyż
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 04:24

 
Ciemnica
niedziela, 16 kwietnia 2017 21:49

 
Droga Krzyżowa
niedziela, 09 kwietnia 2017 18:20

Składamy serdeczne podziękowania WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania, realizacji i uświetnienia tego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w którym obejmowaliśmy modlitwą różne stany i grupy naszej parafialnej wspólnoty. Dziękujemy również WSZYSTKIM, którzy chcieli modlić się w ten sposób i uczestniczyli w nabożeństwie.

I Bogu niech będą dzięki, za wszelkie łaski, które przy okazji tej Drogi Krzyżowej nam okazał.

Duszpasterze parafii.

 
Czas na rekolekcje
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 20:17

Wielki Post sprzyja organizowaniu rekolekcji. Mogą one mieć bardzo różny charakter, przebieg i treść. Wszystkim jednak przyświeca jeden cel: uświęcenie, poprawa życia, zbliżenie się do Boga. Nasza Szkoła Podstawowa i Gimnazjum przeżywały swoje rekolekcje w 4. tygodniu Wielkiego Postu pod hasłem: Stanę pod krzyżem. Dzieci i młodzież odkrywały wartości swojego życia, które można ofiarować cierpiącemu Jezusowi. Gimnazjalistom pomogła w tym grupa ewangelizayjna Full Power Spirit.

W kolejnym wielkopostnym tygodniu rekolekcje przeżywają dorośli. Prowadzi je i słowo Boże głosi sercanin, ks. dr Włodzimierz Płatek z Krakowa.

 
Adopcja - bez formalności.
piątek, 10 marca 2017 13:54

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest jednocześnie jako Dzień Świętości Życia. Kościół modli się w intencji życia ludzkiego świętego „od poczęcia, aż do naturalnej śmierci”. Wyrazem troski o dar życia, oprócz szeroko pojętej promocji życia, jest dzieło Duchowej Adopcji. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodziców poczętego dziecka. 

Pełna poprawna nazwa brzmi: „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą”. Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

Istota buy kamagra online Duchowej Adopcji wynika z osobistego: modlitewnego i uczynkowego wstawiennictwa do Jezusa Chrystusa osoby adoptującej duchowo, wstawiennictwo o pomoc w ratowaniu od zagłady jednego nieznanego, lecz wybranego przez Boga-Dawcę Życia zagrożonego aborcją dziecka.

W sobotę, 25. marca na Mszach św. wieczornych, będzie można przystąpić do takiej duchowej adopcji. Osoby, które chciałyby podjąć się tego zadania, prosimy, aby  (ze względów organizacyjnych) wcześniej zapisały się na listach wyłożonych w naszych kościołach. 

 
Adoro te devote
poniedziałek, 27 lutego 2017 22:16

Modlitwa na Wielki Post

Niebieski Ojcze, jestem wezwany, aby kroczyć w świetle Chrystusa, Twojego Syna, i aby wierzyć w jego mądrość. Podczas Wielkiego Postu poddaję się Mu coraz bardziej i staram się wierzyć w Niego całym moim sercem. Wkraczam na ścieżkę skruchy abym w umieraniu dla siebie mógł powstać do nowego życia.

Panie Jezu, Ty przepowiadałeś pokój dla grzesznego świata i przyniosłeś ludzkości dar pojednania przez Twoje cierpienie i śmierć. Kocham Cię i z radością noszę imię 'Chrześcijanin'. Ucz mnie iść za Twoim przykładem. Powiększaj moją wiarę, nadzieję i miłość, abym mógł zamieniać nienawiść w miłość, a konflikty w pokój.

Kochający Odkupicielu przez Twoją mękę naucz mnie wypierać się siebie, umocnij mnie przeciw złu i niepomyślności, a przez to uczyń mnie gotowym do świętowania Twojego Zmartwychwstania. Uzdrowicielu ciała i duszy, ulecz choroby mojego ducha, abym mógł wzrastać w świętości w Twojej nieustannej trosce. Wybacz mi winy przeciwko jedności Twojej rodziny; naucz mnie kochać tak jak Ty kochasz mnie.

Dobry Mistrzu, naucz mnie pamiętać o godności, jaką mi dałeś na Chrzcie Świętym, abym żył dla Ciebie w każdej chwili. Daj mi serce doskonałe do przyjęcia Twojego zadania, abym przyniósł w przyszłości owoc cierpliwości. Odnów moją gorliwość do pracy z Tobą w budowaniu lepszego świata, aby moi przyjaciele mogli usłyszeć Twoją Dobrą Nowinę pokoju i sprawiedliwości.
Amen.

 
Wielki Post!!!
sobota, 25 buy clomid lutego 2017 20:06

Wielki Post  - zaczyna się już!

     Popielec (albo Środa Popielcowa) to w kalendarzu chrześcijańskim pierwszy dzień Wielkiego Postu.

Więcej…
 
Nowi ministranci słowa Bożego.
niedziela, 26 lutego 2017 05:36

20 - KopiaW dniach 19-25.02 2017 odbywał się w ośrodku rekolekcyjnym w Raciborzu - Miedonii diecezjalny kurs lektorski, prowadzony przez ks. Zygfryda Waskina i kilku innych księży. W kursie tym brali udział nasi parafianie: Adrian Gruhs, Łukasz Mendel i Maciej Kinder. Po uzyskaniu pozytywnych wyników we wszystkich testach i egzaminach zostali dopuszczeni do lektorskiej promocji.

Na clomid online zakończenie kursu ks. bp Rudolf Pierskała ustanowił naszych młodzieńców lektorami (łącznie było wszystkich 70). Cieszymy się niezmiernie tym faktem i życzymy nowym, młodym lektorom, aby z radością przystępowali do swojej posługi w naszej parafialnej świątyni a ona stawała się dla nich źródłem osobistej satysfakcji.

 
Cyryl i Metody
levitra online niedziela, 12 lutego 2017 06:19

Cyryl i Metody


     Tym dwóm braciom ludy słowiańskie zawdzięczają miejsce w chrześcijańskiej Europie. Dzięki misji świętych Cyryla i Metodego Słowianie nie tylko poznali wiarę w jedynego Boga, ale także zostali przyjęci do grona cywilizowanych narodów naszego kontynentu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 11

Czytania propecia online na dziś

Gościmy

Naszą witrynę priligy online przegląda teraz 38 gości