Start
Dzień LSO
niedziela, 26 listopada 2017 14:30

Liturgiczna Służba Ołtarza - ministranci wraz z kandydatami, lektorzy, szafarze...

W Niedzielę Chrystusa Króla dziękowaliśmy Bogu za ich obecność w naszej parafialnej wspólnocie. Za to, że czują się potrzebni w służbie ołtarza, w służbie Kościołowi, w służbie Chrystusowi. za to, że cieszą wiernych swoją gorliwą służbą.

 
Pomagać dzieciom...
środa, 22 listopada 2017 13:33

Świeca Caritas na przestrzeni lat stała się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. Płomień każdej wigilijnej świecy daje dzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekują się Diecezjalne Caritas w Polsce, szansę na lepszą przyszłość.

 

Zapraszamy wszystkich do nabywania takich świec. Dzieki zaangażowaniu naszej parafii w tę akcję, w kończącym się powoli roku 2017 50-osobowa grupa dzieci wraz z opiekunami mogła brać udział w koloniach organizowanych nad morzem. Dofinansownie ze strony Caritas wyniosło 5 tys. zł. 

 
Świętych obcowanie
środa, 01 listopada 2017 11:50

Świętych obcowanie to duchowa łączność między Kościołem pielgrzymującym na ziemi, Kościołem zbawionych w niebie i Kościołem cierpiących w czyśćcu. Jedni za drugich możemy się modlić (oczywiście zbawieni modlitwy już nie potrzebują).

Wyrazem szczególnej więzi Kościoła  pielgrzymującego z  tymi,  którzy  przeszli  już  na spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem, jest uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz Dzień Zaduszny (2 listopada). Wyrażana w tym świętowaniu łączność chrześcijan: tych, którzy pielgrzymują na ziemi, zmarłych, którzy jeszcze oczyszczają się, oraz tych, którzy cieszą się już szczęściem nieba wyraża prawdę o istnieniu jednego Kościoła.

 
Koncert charytatywny.
piątek, kamagra online 20 października 2017 13:49

 
Rowerowy Papieski Rajd Różańcowy
środa, 18 października 2017 19:31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeżywanie Dnia Papieskiego w naszej parafii rozciągnęło się tym razem na dwie niedziele. Jak widać nie zabrakło chętnych, aby upamiętnić św. Jana Pawła II w myśl zasady: w zdrowym ciele zdrowy duch. Przejechaliśmy na rowerach ponad 10 km odmawiając w przerwach kolejne dziesiątki różańca. Całość zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek na boisku przy starej szkole w Borkowicach. 
Dziękujemy wszystkim za miłą obecność.

 

 
Dobry film
piątek, 13 października 2017 11:21

Drodzy Parafianie, warto od czasu do czasu wybrać się na dobry film do kina.

Niepowtarzalną okazję daje nam w najbliższych dniach kluczborskie kino "Bajka" zapraszając na film o św. Maksymilianie Marii Kolbe. 

„Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie.

Polecamy ten film i zapraszamy w imieniu organizatora projekcji.

14.10.2017, sobota, godz. 14:00 18:00
15.10.2017, niedziela, godz. 14:00 18:00

16.10.2017, poniedziałek, godz. 20:00
18.10.2017, środa, godz. 14:00 18:00

19.10.2017, buy clomid online czwartek, godz. 19:00

 
Rusza ZIARNO
buy clomid online piątek, 15 września 2017 13:42

Od najbliższej niedzieli ruszamy w naszych kościołach z nowym projektem. Nazywa się ZIARNO. Jest to zabieg, który ma na celu ułatwienie zapamiętania słyszanego słowa Bożego - szczególnie zaś Ewangelii. Skierowany jest do dzieci szkoły podstawowej.
Na Mszach niedzielnych każdy młody uczestnik będzie mógł otrzymać jedno ZIARNO, czyli kolorową karteczkę, z tekstem Ewangelii z danego dnia oraz z zadaniami do rozwiązania w domu. Po wykonaniu zadań wpisuje ich rozwiązania w odpowiednim miejscu, dopisuje swoje dane i przynosi odcięty fragment kartki na najbliższą Mszę szkolną. Z zebranych kuponów będziemy rozlosowywać nagrody.
Każdy uczestnik otrzyma też pudełeczko, w którym będzie mógł składać kolejne ziarna. Zachęcamy do udziału w tym!
 
Warsztaty w Bogacicy
sobota, 16 września 2017 07:41

 

 

W dniach poprzedzających nasz parafialny odpust ku czci św. Michała Archanioła odbędą się w naszej parafii warsztaty śpiewu liturgicznego.

Więcej…
 
Chorwacja pozdrawia.
sobota, 02 buy levitra września 2017 16:37

Pielgrzymi buy generic propecia online z Chorwacji pozdrawiają.

Szósty dzień naszej podróży spędziliśmy właściwie znowu na terenie Bośni i Hercegowiny w Neum. Dzień odpoczynku, kąpieliw morzu, spacerów, podziwiania pięknej przyrody.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 12

Czytania na dziś

Gościmy

Naszą buy priligy online witrynę przegląda teraz 51 gości