Start
Rany Kościoła
czwartek, 01 lutego 2018 00:00

Rany Kościoła

Zakończony niedawno rok 2017 z jego podliczeniami i statystykami należałoby uzupełnić o jedną dodatkową, bardzo smutną informację. Kolejne dokumenty o wystąpieniu ze wspólnoty Kościoła Katolickiego napłynęły i do naszej kancelarii parafialnej i zostały odnotowane w księgach metrykalnych. Niestety.

Dekret Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wystąpień z Kościoła mówi m.in.:

* o konsekwencjach prawnych wynikających ze złożenia oświadczenia woli o wystąpieniu z Kościoła - przede wszystkim o zaciąganej karze ekskomuniki "latae sententiae", zgodnie z kan. 1364 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Skutkami zaciągnięcia ekskomuniki jest m.in. niemożność sprawowania i przyjmowania sakramentów, zakaz wykonywania urzędów i posług w Kościele. Nie można wówczas też być chrzestnym, świadkiem bierzmowania lub zawarcia małżeństwa. Zakaz obejmuje też przynależność do katolickich ruchów i stowarzyszeń. Apostata nie ma prawa do kościelnego pogrzebu.

* Jeśli oświadczenie spełnia wszystkie wymogi formalne, a proboszcz „nabył pewność moralną”, że decyzja odstępcy jest wyrazem jego nieprzymuszonej woli, kopia dokumentu zostaje przesłana do kurii biskupiej, a oryginał oświadczenia zostaje złożony w archiwum parafii.

* Ostatecznie w księdze chrztu dokonuje się wpisu następującej treści: „Dnia …, w Parafii …, w …, złożył(a) formalne oświadczenie woli o wystąpieniu z Kościoła Katolickiego”.

* Biskupi wzywają nas do modlitwy za tych, którzy „jak ewangeliczne zagubione owce oddalili się od wspólnoty Kościoła, by powrócili na drogę jedności wiary, sakramentów i zwierzchnictwa kościelnego”.

 
Świąteczne życzenia
niedziela, 24 grudnia 2017 14:40

 

Kiedy Zbigniew Preisner komponował muzykę do słów Szymona Muchy z pewnością nie zdawał sobie sprawy jak emocjonalnie dalekosiężna stanie się jego kompozycja. A ona zdaje się poruszać najbardziej zatwardziałe i odporne na wszystko serca:

A nadzieja znów wstąpi w nas.

Nieobecnych pojawią się cienie.

Uwierzymy kolejny raz,

W jeszcze jedno Boże Narodzenie.

I choć przygasł świąteczny gwar,

Bo buy clomid zabrakło znów czyjegoś głosu,

Przyjdź tu do nas i z nami trwaj,

Wbrew tak zwanej ironii losu.

Więcej…
 
Pora na "Zemstę nietoperza"
czwartek, 21 grudnia 2017 06:56

 
Plan kolędy
wtorek, 12 grudnia 2017 07:45

 

 
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
wtorek, 12 grudnia 2017 07:38

Ósmy dzień grudnia staje się zawsze świętem Dzieci Maryi. Grupa dziewcząt z naszej parafii odnowiła swoje przyrzeczenia życia na wzór Matki Najświętszej. Przyjęte zostały też do tej wspólnoty 4 nowe kandytatki. Cieszymy się ich obecnością. 

 
Dzień LSO
niedziela, 26 listopada 2017 14:30

Liturgiczna Służba Ołtarza - ministranci wraz z kandydatami, lektorzy, szafarze...

W Niedzielę Chrystusa Króla dziękowaliśmy Bogu za ich obecność w naszej parafialnej wspólnocie. Za to, że czują się potrzebni w służbie ołtarza, w służbie Kościołowi, w służbie Chrystusowi. za to, że cieszą wiernych swoją gorliwą służbą.

 
Świętych obcowanie
środa, 01 listopada 2017 11:50

Świętych obcowanie to duchowa łączność między Kościołem pielgrzymującym na ziemi, Kościołem zbawionych w niebie i Kościołem cierpiących w czyśćcu. Jedni za drugich możemy się modlić (oczywiście zbawieni modlitwy już nie potrzebują).

Wyrazem buy kamagra szczególnej więzi Kościoła  pielgrzymującego z  tymi,  którzy  przeszli  już  na spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem, jest uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz Dzień Zaduszny (2 listopada). Wyrażana w tym świętowaniu łączność chrześcijan: tych, którzy pielgrzymują na ziemi, zmarłych, którzy jeszcze oczyszczają się, oraz tych, którzy cieszą się już szczęściem nieba wyraża prawdę o istnieniu jednego Kościoła.

 
Pomagać dzieciom...
środa, priligy online 22 listopada 2017 13:33

Świeca Caritas na przestrzeni lat stała się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. Płomień każdej wigilijnej świecy daje dzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekują się Diecezjalne Caritas w Polsce, szansę na lepszą przyszłość.

 

Zapraszamy levitra online wszystkich do nabywania takich świec. Dzieki zaangażowaniu naszej parafii w tę akcję, w kończącym się powoli roku 2017 50-osobowa grupa dzieci wraz z opiekunami mogła brać udział w koloniach organizowanych nad morzem. Dofinansownie ze strony Caritas wyniosło 5 tys. zł. 

 
Koncert charytatywny.
piątek, 20 października 2017 clomid online 13:49

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 11

Czytania na dziś

Gościmy

Naszą buy propecia online witrynę przegląda teraz 47 gości